Vienas kelias, vienas likimas, vienas gyvenimas

Manto Mikulevičiaus fotografijų paroda

2019 lapkritis – 2020 sausis

Gelgaudiškio dvaras, Parko g. 5, Gelgaudiškis, Šakių raj.

Gelgaudiškio dvaro rūmuose iki 2020 m. sausio veikia kauniečio menininko Manto Mikulevičiaus fotografijų paroda iš autoriaus piligriminės kelionės portugališkuoju Šv. Jokūbo keliu į Santjago de Kompostelą.
„Jau kurį laiką domiuosi varpais. Kažkada įkvėptas seno, XIX a. išleisto, ir lietuviškai gotikiniu raštu spausdinto Šventojo rašto, sumaniau specialiai piligriminei kelionei į Santjago de Kompostelą sukurti varpą, kurį kartu su savimi nešiausi visą kelią nuo Porto miesto Portugalijoje iki Santjago de Kompostelos Ispanijoje (šis varpas taip pat eksponuojamas parodoje). Fotografijos – tai įkvėpimo minutę kilusių minčių atspindys, tai lyg sumažinta nueito piligriminio kelio versija, kurios pagrindinis herojus varpas, tapęs tarytum simboliu, kviečiančiu kaip piligrimui aplankyti šv. Jokūbo kelią, ir domėtis piligrimyste apskritai“, – sako parodos autorius.
Fotografijų įrėminimą autorius kūrė galvodamas apie piligrimo lazdą ir kuklų jo rūbą.
M. Mikulevičius – tautodailininkas, kuriantis žalvario miniatiūras sakralinėmis temomis ir anksčiau surengęs savo darbų parodą Gelgaudiškio dvare.

Prenumeruokite naujienas

Gaukite pranešimus apie naujus kūrinius ir parodas

prenumeruokite