„Sugrįžimas” – Almyros Weigel tapybos paroda

Vasario 17-Kovo 31, 2020

Nacionalinis Kauno dramos teatras, foje prie Rūtos salės (Laisvės al. 71)

Nacionaliniame Kauno dramos teatre, foje prie Rūtos salės (Laisvės al. 71) iki kovo 31 d. veikia Almyros Weigel tapybos paroda „Sugrįžimas”.

Almyra Weigel šiuolaikinio meno mylėtojams geriau žinoma kaip nepailstanti eksperimentatorė, originali tekstilininkė, įdomių parodų autorė ir kuratorė. Nors jau beveik 20 metų menininkė gyvena ir kuria Vokietijoje, tačiau nuo 1992 m. nuolat dalyvauja ir Lietuvoje vykstančiose parodose. Čia yra surengusi ir kelias įspūdingas personalines ekspozicijas.

Almyra Weigel studijavo tekstilę Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės institute (1987–1993 m.). Baigusi studijas kelerius metus dirbo čia lektore (1994–2001 m.), o 2002 m. jai suteiktas Vilniaus dailės akademijos tekstilės meno srities docentės vardas.

Į kūrybos lauką Almyra Weigel įsiliejo kartu su tekstilės novatorių karta (Lina Jonikė, Vita Gelūnienė, Laima Oržekauskienė, Monika Grašienė, Inga Likšaitė, Loreta Švaikauskienė ir kt.), kuri konceptualiai praplėtė šios, giliomis tradicijomis paremtos, meno srities ribas.

Atradusi originalią autorinę techniką – iš laikraščių, klijų, laidų ji kūrė didelės apimties skulptūrinius tekstilinius objektus ir instaliacijas. Nors savo prigimtimi šie Almyros Weigel kūriniai atliepia tekstilės principus (pynimas, juostos, raštai, faktūros), tačiau suteikia jiems daug platesnį kontekstą. Autorę jaudina vartojimo ir komunikavimo problema. Laikraštis kaip žiniasklaidos priemonė, kaip spaudos pramonės produktas buvo pasirinktas neatsitiktinai – nūdienos visuomenė užtvindyta begaliniu daiktų kiekiu ir informacijos srautu, kuris užgožia individą kaip asmenybę.

Naujos medijos, kurios sparčiai keičia medžiaginę informacijos perteikimo formą, teikia autorei naujų impulsų eksperimentuoti. Eksperimentas ir estetizmas yra esminiai Almyros Weigel kūrybos bruožai. Taip radosi mažųjų plastikų-papuošalų kolekcija, primenanti natūralias gamtines medžiagas, skaitmeninės fotografijos, kuriose užfiksuotos jos pačios monochrominės instaliacijos bei objektai santykyje su žmogaus kūnu. Kūno plastika paskatino sukurti apipivavidalinimą šokio teatrui „Aura“ (2016 m.). 2019 m. Almyra Weigel už individualų požiūrį į medžiagą, eksperimentinę kūrėjos dvasią ir lietuviškos tekstilės meno sklaidą užsienyje buvo apdovanota Lietuvos dailininkų sąjungos Auksiniu ženkliuku.

Pastaruoju  metu Almyra Weigel atsigręžė į tapybą, tad šį kartą parodoje menininkė eksponuoja unikalius paveikslus, sukurtus eksperimentuojant su tradicine tapyba bei skaitmenine spauda. Tapyba, kuriai autorė jaučia trauką nuo studijų laikų, šiuo metu yra tarsi atokvėpis nuo tekstilės, instaliacijų ir objektų. Tačiau ir vėl autorė ieško naujų galimybių, netradicinių sprendimų. Kaip ir tekstilėje, kur jungė šios meno srities principus su netikėtomis medžiagomis, taip ir tapyboje ji keičia raiškos prasmes: išsaugodama tapybai būdingus principus – spalvą, potėpį, dvimatę iliuzinę erdvę, vaizdus perkuria, pasitelkdama naujas technologijas – skaitmeninę spaudą.

                                                                                                                              Menotyrininkė dr. Danutė Zovienė

  Parodą rengia galerija ,,Aukso pjūvis”

  Parodą galima apžiūrėti prieš spektaklius, vykstančius „Rūtos“ salėje.

  Eksponuojamus kūrinius galima įsigyti.

 

Prenumeruokite naujienas

Gaukite pranešimus apie naujus kūrinius ir parodas

prenumeruokite