Šarūno Šimulyno kūryba tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „ARTVILNIUS’21”

2021 m. spalio 15-17 d.

Litexpo parodų centras, Vilnius, stendo nr. 3.05

Galerija „Aukso pjūvis“ pristato skulptorių, tapytoją, grafiką Šarūną Šimulyną  (1939 – 1999). Taip pratęsiame ir praplečiame retrospektyvinę Š. Šimulyno parodą „Kietas ir užsispyręs“, šiuo metu veikiančią VDA galerijoje „Titanikas“.

„Šarūno Šimulyno amžininkas poetas Sigitas Geda savo bičiulį ir kolegą yra pavadinęs „velniškai kietu ir užsispyrusiu“. Apibrėžimas, visų pirma  taikytas asmenybės charakteriui apibūdinti, puikiai atspindi ir šio universalaus (mūsų dienomis apie jį būtų sakoma – tarpdisciplininio) menininko kūrybą. Tai ypatingai plastiška, iš organinių ir neorganinių formų išaugusi ir tapybinės logikos ritmu gyvenanti skulptūra kuri tikrąja, – medžiagine prasme, yra kieta bei tvirta), analogiška tapyba, žaižaruojanti netikėtais spalviniais deriniais, hipnotizuojanti keistomis, netikėtomis, abstrakcijos logika egzistuojančiomis kompozicinėmis struktūromis. Taip pat piešiniai, užsispyrėliškai fiksuojantys sapnų būsenoms artimas situacijas, savo nuotaikomis kintančiomis nuo liguistų košmarų iki šviesių, poetiškų idilių. Dailininkas taip pat kūrė tvirta plastine struktūra pasižyminčius vitražus, monumentaliąją skulptūrą. Galop, Š. Šimulynas buvo ir žodžio meistru – poetu bei prozaiku. Jo tekstai pasižymi žodžio, pjaunančio it peilis, aštrumu ir metaforų taiklumu apibūdinant aplinką, žmones, reiškinius, patirtis. Velniškumas šiuo atveju ženklina tą kūrybinį gaivalą, kuriuo tiesiog apsėstas buvo kūrėjas…“

                                                                                                                        Dr. Vidas Poškus

Galerijos „Aukso pjūvis“ stende eksponuojama skulptūra iš medžio yra iš 1973-1997 metų kūrybos laikotarpio. Tapyba apima  1967 – 1992 metų kūrybos laikotarpį. Taip pat bus demonstruojamas video reportažas iš šiuo metu vykstančios Šarūno Šimulyno retrospektyvinės parodos “Kietas ir užsispyręs” VDA galerijoje „Titanikas” (parodos kuratorius menotyrininkas dr. Vidas Poškus). Supažindinsime su kitos stilistikos darbais – skulptūra iš bronzos, nikelio, kalcito. Reportaže pratęsime pažintį su grafikos darbais. Bus galimybė išklausyti paties autoriaus skaitomą jo kurtą poeziją. Stendo lankytojai galės pavartyti ir įsigyti 2008 m. išleistą  meno albumą „Šarūnas Šimulynas. Kelionė per gyvenimą“, 2020-2021 m. išleistus Š. Šimulyno poemų leidinius „Žvaigždė. Veliuonos žvaigždė“ ir „Australija“, 2022 metų kalendorių. Visi šie leidiniai iliustruoti Šarūno Šimulyno piešiniais ir grafikos darbais.

Visas tris dienas ekspozicijoje vyks mini ekskursijos stendo lankytojams.

Mugės darbo laikas:

Spalio 15 d. (penktadienis) 14.00 – 20.00 val.

Spalio 16 d. (šeštadienis)   11.30 – 20.00 val.

Spalio 17 d. (sekmadienis) 11.30 – 18.00 val.

 

Daugiau informacijos:

https://artvilnius.com/lt/

 

 

 

 

 

Prenumeruokite naujienas

Gaukite pranešimus apie naujus kūrinius ir parodas

prenumeruokite