Ramutė Juršienė „Baltoj tėkmėj”

Porceliano darbų paroda

2022 spalio 19 d. - 2023 m. sausio 16 d.

Galerija "Aukso pjūvis" (BLC verslo centras, K. Donelaičio g. 62, Kaunas)

Spalio 21 d., penktadienį, 17 val. galerijoje „Aukso pjūvis” (BLC verslo centras, K. Donelaičio g. 62, Kaunas) atidaroma Ramutės Juršienės porceliano darbų paroda „Baltoj tėkmėj”. 

Keramikė pristato pastaraisiais metais sukurtus darbus, kuriuose subtiliai atskleidžia  ryškiausius šios medžiagos ypatumus – peršviečiamumą, plastiškumą, lengvumą. Jautriuose, estetiniu rafinuotumu pasižyminčiuose rankų darbo kūriniuose stebina ne tik meistriškai įvaldyta itin kaprizinga medžiaga, bet ir iškalbingas technologinių jos ribų plėtojimas. Nors dailininkės kūrybinis diapazonas labai platus, šiai parodai atrinkti kūriniai, kuriuose gamtos motyvų interpretacijos perteikiamos itin   paveikiu meniniu vaizdu, akcentuojant subtilią medžiagos efemeriškumo ir trapumo dermę.

Dailininkė savo kūriniams temas ir iš jų kylančius vaizdinius pastebi gamtoje, kuri yra vienas  pagrindinių įkvėpimo šaltinių. Ją sudominusį motyvą ar detalę – augalą, žiedą ar šakelę individualizuoja, suteikia  kūriniui  išgyventą emocinę būseną pasitelkdama savitą  medžiagos raišką. Siekdama plastikos įvairovės dažnai naudoja skulptūrinius elementus, ažūrinę lipdybą, saikingus dekoro motyvus, suteikiančius formoms ekspresyvumo ir jos kūrybai būdingo subtilaus trapumo.

Itin sudėtingi techniniai ir technologiniai sprendimai kasdieniame darbo procese kūrėjai sukelia teigiamas emocijas, dvasinį pakilumą. Todėl kūriniuose ji vengia globalių temų, o susitelkia į jai artimą gamtos pasaulio įvairovę, ją atskleisdama per technologinių sprendimų ieškojimus ir jų ribų plėtimą. Neatsitiktinai, dailininkės sukurti meninio porceliano kūriniai kaskart stebina ne tik technologiniais  sprendimais, bet ir išskirtine plastikos kalba. Jie užburia neįprastais erdvinės struktūros sprendimais,  medžiagos skaidrumu, trapumu, dekoro saikingumu. Parodoje eksponuojamuose kūriniuose „Pakylėti“, „Ežere“ ir kitose kompozicijose akcentuojamas porceliano trapumas tarsi atkartoja oro, vandens  virpesius, aplinkos skaidrumą ir stebina  išskirtiniu  masės  peršviečiamumu.

Paroda „Baltoj tėkmėj“ – tai vienas iš menininkės kūrybos ieškojimų tarpsnių, kur ji savo  pasiekimais dalijasi su lankytojais atskleisdama porceliano, kaip medžiagos taurumą, elegantiškumą  ir  savaip išgyventą  pasaulio matymą.

Menotyrininkė Rūta Marija Purvinaitė

 

Paroda veiks iki 2023 m. sausio 16 d.

Maloniai kviečiame. 

Prenumeruokite naujienas

Gaukite pranešimus apie naujus kūrinius ir parodas

prenumeruokite