Kvadratas. Laisvės laivas

Tarptautinė dailės disciplinų dėstytojų kūrybos paroda

Parodos atidarymas 2023 m. rugsėjo 15 d. 17 val.

Galerija "Aukso pjūvis" (BLC verslo centras, K. Donelaičio g. 62, Kaunas)

2023 m. rugsėjo 15 d., penktadienį, 17 val. Kaune, galerijoje „Aukso pjūvis“ (BLC verslo centras, K. Donelaičio g. 62) atidaroma tarptautinio dailės disciplinų dėstytojų kūrybinio projekto paroda „Kvadratas. Laisvės laivas“.

Tęstinis projektas „Kvadratas“, suburiantis profesionalius menininkus – dailės dėstytojus ir mokytojus,  rengiamas jau keturioliktąjį kartą. Kasmet projekto organizatorius stiklo menininkas ir Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto lektorius Artūras Rimkevičius būsimiems dalyviams pasiūlo vis naują temą, nurodančią kryptį, kur ieškoti inspiracijų.

Reaguojant į svarbias šių dienų aktualijas, parodos „Kvadratas. Laisvės laivas“ dalyviai buvo kviečiami kurti darbus laisvės ir Ukrainos tema, atspindėti ukrainiečių tautos kovą už istorijos, valstybingumo, teisinių vertybių, humanizmo, gamtos išsaugojimą.

Parodoje tapybos, grafikos, tekstilės, koliažo, stiklo, medžio apdirbimo technikomis sukurtus darbus eksponuoja  daugiau nei trys dešimtys autorių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Kuratorius A. Rimkevičius tikisi, kad juose atsiskleis Ukrainą ir Lietuvą jungiantys istoriniai ryšiai, reikšmingi dabarties momentai, o galbūt net ir ateities vizijos.

„Šis beprasmiškas, žiaurus, siaubingas karas suvienijo ne tik ukrainiečius, bet ir Europos šalis, Ameriką. Esu tikras, kad ukrainiečiai, su visų mūsų pagalba, eis iki galo. Pasibaigus karui jie pakils iš duobės, kurioje dabar yra, viską atstatys ir užtikrintai žengs į priekį“, – savo palaikymą broliams ir sesėms išreiškia A. Rimkevičius, – „Iki šiol esame laimėję tik mūšius, o ne karus. Būtų gerai, kad šiame amžiuje laimėtume karą.“

                                                                                                                            Parengta pagal dienraščio „Kauno diena” inf.

Paroda veiks iki 2023 m. spalio 15 d.

Maloniai kviečiame.

 

 

 

Prenumeruokite naujienas

Gaukite pranešimus apie naujus kūrinius ir parodas

prenumeruokite