„Kūno forma” – Ugnės Beresnevičiūtės tapybos paroda

Vasario 8 d.-Kovo 31 d, 2020

Gelgaudiškio dvaras (Parko g. 5, Gelgaudiškis, Šakių rajonas)

Nuo šių metų vasario 8 d. iki kovo 31 d. Gelgaudiškio dvare (Parko g. 5, Gelgaudiškis, Šakių rajonas) veiks Ugnės Beresnevičiūtės tapybos paroda  „Kūno forma“.

Ugnė Beresnevičiūtė – jaunosios kartos menininkė, gimusi Kaune, šiuo metu studijuojanti interjero dizainą Vilniaus dailės akademijoje. Tai pirmoji personalinė jos tapybos paroda. „Moters kūnas, ryškios spalvos, aiškios formos“, – trumpai savo potėpių ekspresiją apibūdina kūrėja. Ugnę šį paveikslų ciklą sukurti įkvėpė kasdieniniai jos moteriško gyvenimo potyriai bei pastebėjimai – kaimynės rožinė beretė, ramios atostogos Nidoje ir net mėgstamos arbatos skonis. Mergina domisi naujausiomis meno ir mados tendencijomis, kulinarija, daug keliauja. „Stebiu aplinką, įsidėmiu spalvas, derančias tarpusavyje, ir vėliau tai perkeliu į savo kūrybą“, – priduria autorė kalbėdama apie savo techniką bei įkvepiantį minčių srautą.

Meninė veikla lydi U. Beresnevičiūtę nuo pat vaikystės. Tapybą pamėgo dar besimokydama penktoje klasėje Kauno dailės gimnazijoje ir nors šiuo metu studijuoja interjero dizainą, ryšio su tapyba nepraranda – jau ketverius metus intensyviai kuria spalvingus paveikslus. Mama, močiutės, draugės, žinomos bei nepažįstamos moterys visais gyvenimo tarpsniais menininkei buvo svarbiausios kūrybos bei gyvenimo mūzos. „Moteris ir grožis yra lygybė“, – teigia Ugnė ir drąsiai tepa ryškiai rožinius dažus. Paveikslų ciklas „KŪNO FORMA“ – moteriškų siluetų bei minčių derinys, kūriniuose gausu modernios moters gyvenimo būdo ženklų, išreikštų simboliais. Ryškiems, dekoratyviems U. Beresnevičiūtės darbams būdinga poparto stilistika, plakatiškumas, jaunatviškas polėkis. Paveikslus mergina tapo akriliniais bei aliejiniais dažais, detales pabrėžia įvairiaspalviais markeriais. 

„Nuostabu žiūrėti kaip balta drobė virsta spalvotu, erdvę puošiančiu objektu“, – džiaugiasi autorė. Ugnė, interjero dizainerės sąmoju, savo paveikslus vertina kaip žvilgsnį traukiančius ryškius interjero akcentus bei kaip meno kūrinius, tinkančius daugeliui erdvių. Mergina mano, kad kūryboje dažnai ieškodami gilesnės prasmės pamirštame spalvų ir technikos grožį bei paprastumo lengvumą. „Nebijokime būti ryškūs!“ – šypsosi Ugnė kviesdama aplankyti jos parodą.

                                                                                                                                    Justė Kleivaitė

Paroda veiks iki kovo 31 d.     

Eksponuojamus kūrinius galima įsigyti.                                               

Parodą rengia galerija „Aukso pjūvis“ ir Gelgaudiškio kultūros centras

Maloniai kviečiame.

Prenumeruokite naujienas

Gaukite pranešimus apie naujus kūrinius ir parodas

prenumeruokite