Kristina Paulauskaitė – Ramonaitienė „Mintys iš miško”

Keramikos darbų paroda

2022 m. liepos 18 - rugsėjo 4 d.

Galerija "Aukso pjūvis" (BLC verslo centras, K. Donelaičio g. 62, Kaunas)

2022 m. liepos 18 – rugsėjo 4 d. galerijoje „Aukso pjūvis“ (BLC verslo centras, K. Donelaičio g. 62, Kaunas) veikia Kristinos Paulauskaitės – Ramonaitienės keramikos paroda „Mintys iš miško“.

Kristinos Paulauskaitės pastarųjų metų kūryboje ryškėja dėmesys gamtos ir žmogaus vienovės įprasminimui ir savitam mus supančio pasaulio atskleidimui. Naujausiuose keramikos kūriniuose raiškia menine kalba  perteikiama  mistifikuota gamta, su kuria dailininkė komunikuoja  įvairiais  rakursais. 

Parodoje „Mintys iš miško“ eksponuojamuose kūriniuose pagrindinis dėmesys skiriamas kūrinio ir žiūrovo bendrystės suartinimui, gilesniam supančio pasaulio pažinimui. Dailininkė juose atskleidžia ne tik  beribį gamtos daugiabalsiškumą, bet ir ją sudominusius vaizdinius savaip mistifikuoja. Juos perteikia per  stilizuotus, savaip interpretuotus gyvūnus, kurie, kaip teigia dailininkė, siekia šiuolaikiniam žmogui priminti  gamtos skleidžiamą ramybę ir kasdienybės slopinamus svarbiausius egzistencijos bruožus. Neatsitiktinai  kūriniuose pabrėžiama komunikavimo svarba formuojanti gilesnį meno, meninio proceso pažinimą. Tam pasirenkami ne tik atitinkami vaizdiniai, bet ir formos, jų paviršius padengiant keramikės įvardijamais  „spygliukais“. Šie  aptakių  formų  „spygliukai“ kviečia žiūrovą  paliesti, paglostyti  kūrinį ir taip pajusti gamtos gyvastį, išgyventi  kasdienybėje  nepatirtas  emocijas.

Kūrinio ir žiūrovo bendravimui keramikė pasitelkia ne tik formų variacijas, bet ir kasdieniame  gyvenime  naudojamus prietaisus – telefoną ar elektros lemputę. Šie, tarsi kasdieniai  buities daiktai čia atlieka ne tik komunikacijos vaidmenį, jie, panaudojant technologinius sprendimus, sujungia matomą ir nematomą pasaulius, nukeldami į primirštas ar nepažintas teritorijas, skatina žiūrovą domėtis aplink vykstančiais procesais. Kūriniuose „Amžinas ratas“,  „Šviečianti  kompozicija“,  „Sulaikytas  proveržis“ bei kitose kompozicijose naudojant saikingas išraiškos priemones išsakomas pozityvus pasaulio dinamiškumas, nekasdienis jame vykstančių procesų atvėrimas.

Parodoje „Mintys iš miško“ gamtos ir  žmogaus vienovės istorija  kiekviename  kūrinyje atsiskleidžia per savaip  interpretuotą  menininkės  suvokimo lauką.

Menotyrininkė Rūta Marija Purvinaitė

Prenumeruokite naujienas

Gaukite pranešimus apie naujus kūrinius ir parodas

prenumeruokite