Kazimiero Sigito Straigio skulptūrų paroda

2023 kovo 1 - balandžio 30 d.

Galerija "Aukso pjūvis" (BLC verslo centras, K. Donelaičio g. 62, Kaunas)

2023 m. kovo 1 – balandžio 30 d. Kaune, „Aukso pjūvio” galerijoje (BLC verslo centras, K. Donelaičio g. 62) veikia Kazimiero Sigito Straigio medžio skulptūrų paroda. 

Paukščiai… Ne tik skrendantys ir giedantys, bet ir tampantys laivais, išaugantys iš medžio ar žmogiškųjų pavidalų, atsidėję žaismingiems ekvilibristiniams triukams ar virtę galingu ženklu. Tokie laisvūnai paukščiai į ekspoziciją atkeliavo iš Sigito Straigio poetinių metaforų padangės. Jie čia – ne vien pavasario pranašai, dangiškosios stichijos atstovai ar laisvės simboliai. Lyg keisti rašmenys ar hieroglifai, trumpi ir šmaikštūs eilėraščiai šie skulptūriniai personažai pasakoja apie kitokių pasaulių pajautas ir prasmes, ragina pamiršti įprastą dėsnių fiziką ir nustatytas tiesas. Pragysta apie kitokias galimybes gyventi ir matyti, mąstyti ir improvizuoti. Primena apie galias, skraidinančias link netikėtumų grožio ir svajonių laisvės,  santykių įvairovės ir amžinai aktualaus ryšio poreikio.

Skulptūriniai S. Straigio sparnuočiai, regis, paklūsta kalbinamo medžio turėtai formai, rievėse sukauptai atminčiai, gamtos išminties saugomai harmonijai. Tuo pačiu jie „sunerti“ kitaip nei esame įpratę matyti – tarsi sudėtingos erdvėlaikio kelionės metu jie būtų perėję transformacijų procesą, pasikeitę, bet vis tiek atgabenę iki mūsų bent nuojautas nepažintų esmių ir atradimų. Menininkas mėgsta teigti, jog įdomiausia jam „daryti, ko nebuvo“. Gal to, ką matome, ir nebuvo… Gal tai iš nieko atsiradę. Bet jaučiame, kad šis skulptoriaus niekas perneša mums senąsias žinias apie archaiškesnę pasaulio sąrangą, gaivina genetinės protėvių atminties ežerus ir kviečia nubusti kūrybiškesnės, šviesa atsiveriančios šiandienos galimybėms.

 

Kazimieras Sigitas Straigis (g. 1945) – kaunietis skulptorius. Lietuvos dailininkų sąjungos narys, surengęs daugiau nei 70 personalinių parodų Lietuvoje, dalyvavęs daugiau nei 100-te grupinių parodų Lietuvoje, Švedijoje, Danijoje, Lenkijoje, Ukrainoje, Rusijoje. Aktyvus plenerų ir simpoziumų Lietuvoje bei Lenkijoje dalyvis. Tėvynės sąjungos Kauno architektų ir dailininkų klubo „Sfinksas“ narys nuo 1995 m., Kauno dailininkų klubo „Meno sparnai“ narys nuo 1997 m. Menininkas yra gavęs ne vieną padėką už surengtas parodas bei sukurtas skulptūras, kurioms būdinga poetinė, abstrahuota meninė kalbėsena. 2015 m. apdovanotas Kauno miesto burmistro Jono Vileišio žalvariniu medaliu už kūrybinius nuopelnus Kauno miestui ir Lietuvos kultūrai. Jo kūrinių yra įsigijęs Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, privatūs kolekcininkai iš Lietuvos, JAV, Švedijos, Danijos, Rusijos, Italijos.

 

Menotyrininkė Violeta Krištopaitytė-Jocienė

Paroda veikia iki 2023 m. balandžio 30 d.  

Maloniai kviečiame. 

 

Prenumeruokite naujienas

Gaukite pranešimus apie naujus kūrinius ir parodas

prenumeruokite