Kalėdinė angelų paroda

Laimos Mačiulaitytės keramika

2021 gruodžio 8 d. - 2022 m. sausio 31 d.

Gelgaudiškio dvaras, Parko g. 5, Gelgaudiškis, Šakių raj.

Gelgaudiškio dvare prieš didžiąsias metų šventes tradiciškai nusileido angelai – nuo gruodžio 8-osios rūmuose eksponuojama keramikės Laimos Mačiulaitytės sukurtų angelų paroda. Įdomu tai, kad menininkę jos pačios kūryba atvedė į senelių ir tėvų žemę – L.Mačiulaitytės tėvelis yra kilęs iš netolies Gelgaudiškio esančio Narkūnų kaimo.

Pasak menotyrininkės Rūtos Marijos Purvinaitės, L. Mačiulaitytė 1985 m. baigė Valstybinio dailės institutą, kur būsimi keramikai tuomet buvo supažindinami su tuo laiku Vakarų Europoje taikomomis moderniomis technologijomis, aukštų lydymosi temperatūrų glazūrų galimybėmis. Šias patirtis ji tęsia visą kūrybos kelią, susitelkdama į formos ir turinio darną bei subtilią meninės kalbos raišką.

Kaip teigia parodos autorė, jai itin artimas Angelo simbolis, nuo seno įvairių žanrų meninėje kūryboje perteikiantis teigiamą dvasinio turinio galios ženklą. „Angelus lipdau jau seniai, pradėjau dar tuomet, kai nelabai juos kas lipdė… Mažus ir didelius, sėdinčius, stovinčius, – prisimena Laima Mačiulaitytė ir čia pat pastebi: atrodo, kad jau visko visi turim ir kam čia reikės tų mano angelų… Bet vis dar prireikia, net keista! Gerai kad esam skirtingi. Man patinka kurti ir labai džiaugiuosi, kad yra vertinančių mano kūrinius!“

Paklausta apie sąsajas su Gelgaudiškiu, menininkė pasakoja, kad netolies miestelio esančiame Narkūnų kaime tebestovi jos tėvelio tėviškės namai, kuriuose gyvena teta Viktorija Mačiulaitytė Samajauskienė. Gelgaudiškio kapinėse palaidoti menininkės seneliai. Tiesa, Laimai Mačiulaitytei, anksčiau dirbusiai restauracijos dirbtuvėse , yra tekę gelbėti ir secesinio stiliaus rūmų lipdybą.

Kalėdinę keramikos angelų parodą Gelgaudiškio dvare rengia Gelgaudiškio kultūros centras kartu su Kaune įsikūrusia meno galerija „Aukso pjūvis“.

Nepraleiskite progos iš arti pamatyti kuklių, bet iškalbingos faktūros meno dirbinių – menininkė  kviečia lankytojus pažvelgti į keramiką atidesniu žvilgsniu ir atsekti joje glūdintį paslaptingumą.

Angelai dvare eksponuojami iki 2022 m. sausio 31 d. 

 

Prenumeruokite naujienas

Gaukite pranešimus apie naujus kūrinius ir parodas

prenumeruokite