Ramutė Juršienė „Baltoj tėkmėj”

Ramutės Juršienės porceliano kūrinių paroda

2022 birželio 10 d. - rugpjūčio 10 d.

Gelgaudiškio dvaras, Parko g. 5, Gelgaudiškis, Šakių raj.

2022 m. birželio 10 – rugpjūčio 10 d. Gelgaudiškio dvaro rūmuose (Parko g. 5, Gelgaudiškis, Šakių raj.) veikia kaunietės keramikės Ramutės Juršienės porceliano kūrinių paroda „Baltoj tėkmėj“. 

Meno galerijos „Aukso pjūvis“ ir Gelgaudiškio dvaro administracijos bendradarbiavimo  pastangomis viena kitą keičiančios parodos sulaukia vis gausėjančio lankytojų srauto. Birželio 10 d. dvare atidaryta  keramikės  Ramutės Juršienės porceliano paroda „Baltoj tėkmėj“ subtiliai atskleidžia  ryškiausius šios medžiagos ypatumus – peršviečiamumą, plastiškumą, lengvumą. Jautriuose, estetiniu rafinuotumu pasižyminčiuose rankų darbo kūriniuose stebina ne tik meistriškai įvaldyta itin kaprizinga medžiaga, bet ir iškalbingas technologinių  jos  ribų  plėtojimas. Nors dailininkės  kūrybinis  diapazonas labai platus, šiai parodai atrinkti kūriniai, kuriuose gamtos motyvų interpretacijos perteikiamos itin  paveikiu meniniu vaizdu, akcentuojant subtilią medžiagos efemeriškumo ir trapumo dermę. 

Dailininkė  savo kūriniams temas ir iš jų kylančius vaizdinius pastebi gamtoje, kuri yra vienas  pagrindinių įkvėpimo šaltinių. Ją sudominusį motyvą ar detalę – augalą, žiedą ar šakelę individualizuoja, suteikia  kūriniui  išgyventą  emocinę būseną pasitelkdama savitą  medžagos raišką. Siekdama plastikos įvairovės dažnai naudoja skulptūrinius elementus, ažūrinę lipdybą, saikingus dekoro motyvus, suteikiančius formoms ekspresyvumo ir jos kūrybai būdingo subtilaus trapumo.

Itin sudėtingi techniniai ir technologiniai sprendimai kasdieniame darbo procese kūrėjai sukelia teigiamas emocijas, dvasinį pakilumą. Todėl kūriniuose ji vengia globalių temų, o susitelkia į jai artimą gamtos pasaulio įvairovę, ją atskleisdama per technologinių sprendimų ieškojimus ir jų ribų plėtimą. Neatsitiktinai, dailininkės sukurti meninio porceliano kūriniai  kaskart stebina ne tik technologiniais  sprendimais, išskirtine plastikos kalba. Jie užburia neįprastais erdvinės struktūros sprendimais,  medžiagos skaidrumu, trapumu, dekoro saikingumu. Parodoje eksponuojamuose kūriniuose „Pakylėti“, „Ežere“ ir kitose  kompozicijose akcentuojamas porceliano trapumas tarsi atkartoja oro, vandens  virpesius, aplinkos skaidrumą ir stebina  išskirtiniu  masės  peršviečiamumu.

Paroda „Baltoj tėkmėj“ – tai vienas iš menininkės kūrybos ieškojimų tarpsnių, kur ji savo  pasiekimais pasidalina su lankytojais atskleisdama porceliano, kaip medžiagos taurumą, elegantiškumą  ir  savaip išgyventą  pasaulio  matymą.

Menotyrininkė Rūta Marija Purvinaitė

Paroda veiks iki 2022 m. rugpjūčio 10 d. 

Parodą rengia Gelgaudiškio kultūros centras ir Kauno galerija „Aukso pjūvis“.

Maloniai kviečiame.                                                                 

 

Prenumeruokite naujienas

Gaukite pranešimus apie naujus kūrinius ir parodas

prenumeruokite