DAINIS GUDOVSKIS

Dainis Gudovskis gimė 1958 metais Siguldoje. Gan ilgą laiko tarpą jis studijavo menines disciplinas. 1978 metais baigė Rygos Taikomosios dailės technikumą, kuriame mokėsi meninio stiklo ir vitražo specialybės. Įstojęs į Latvijos dailės akademiją Rygoje toliau gilino stiklo ir vitražo žinias. Šias studijas dailininkas baigė 1989 metais. Tuo pačiu metu (1988 metais) menininkas lankė ir autorystės teisių bei išradimų pritaikomumo kursus Maskvoje. 2000 metais Latvijos dailės akademijoje Dainis Gudovskis apgynė meno magistro laipsnį.

Dailininko parodiniai stiklo kūriniai pasižymi skulptūriškumu, plastiškomis kompozicijomis. Joms naudojamas matinis (pieninis) bei skaidrus stiklas, pasitelkiamos abstrakčios, bet tamprias sąsąjas su gamta turinčios formos. Stiklininko darbai neretai būna ryškūs, spalvingi arba kontrastiški (juodai-balti), praturtinti tekstūromis. 

Ilgalaikė kūryba stiklo srityje, regis, pastūmėjo Dainį Gudovskį pamėgti ir akvarelę. 

Dainis Gudovskis yra koloristinės, abstrakčios, ekspresyviai nulietos akvarelės šalininkas. Apibendrinti „motyvai“ jo lakštuose atrodo sunkiai atpažįstami, darbai – stambaus formato, monumentalūs. Taip, kaip ir abstrakčių formų stiklo kompozicijose, taip ir jo akvarelėse regime aktyvius, ekspresionistinius spalvotų dėmių santykius, subtilius išieškoto kolorito derinius (darbai atrodo prisodrinti tekstūrų, vidinių spalvinių niuansų). Formaliąja prasme menininko kūriniai primena modernistų Roberto bei Sonios Delaunay orfistinę tapybą ar Michailo Larionovo lučizmą. Akvarelių vaizdiniai asocijuojasi su natūraliąja gamta: ramaus vakaro peizažų vizijomis, futuristiniais sklindančios šviesos srautais, sukūringais vandens šuorais ar karštos vasaros motyvais. Bet visa tai – jau kiekvieno iš mūsų (žiūrovų) interpretacijų reikalai. Neabejotinai menininko darbuose išryškėja viena – pagrindiniai Dainio Gudovskio akvarelių veikėjai yra nerimastingas ir jėgingas potėpis bei visuose lakštuose karaliaujanti spalva – ryški, gaivi, kupina energijos…

Dailėtyrininkė Raimonda Simanaitienė

 


Autoriaus kūriniai

 

Prenumeruokite naujienas

Gaukite pranešimus apie naujus kūrinius ir parodas

prenumeruokite