Aušros Kleizaitės piešinių paroda „All the Drama”/ Visa drama”

Paroda atidaroma gruodžio 19 d. 17.30 val. Nacionaliniame Kauno dramos teatre, Rūtos salėje.

2019 gruodžio 19 d. - 2020 vasario 16 d.

Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Gruodžio 19 d. , ketvirtadienį, 17.30 val. Nacionaliniame Kauno dramos teatre, Rūtos salėje (Laisvės al. 71) atidaroma Aušros Kleizaitės piešinių paroda „All the Drama” (liet. „Visa drama”).

Ši paroda, kurioje autorė eksponuoja 2014 m. Indijoje sukurtus piešinius iš serijos „Stronger than difference“ (liet. „Stipriau nei skirtumas“), atskleidžia tik vieną jos daugiabriaunės kūrybos dalį. Nors yra studijavusi taikomąją grafiką ir tekstilę (2000 m. apsigynė menų magistro diplomą), tačiau, kaip būdinga nūdienos kūrėjams, menininkė drąsiai peržengia ir jungia tradicines meno sričių ir žanrų ribas –  kuria instaliacijas, tekstilės ir skulptūros objektus, sienų tapybą, grafikos lakštus, piešinius.

Nuo 1998 m. dailininkė nuolat dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje, kuria tarptautinėse   menininkų rezidencijose (Latvijoje, Estijoje, Vokietijoje, Airijoje, Graikijoje, Ukrainoje, Sakartvele ir Indijoje). Yra surengusi personalinių parodų, pelniusi Unesco–Aschberg stipendiją (2003–2004). 2003 m. tradicinėje Kauno dailininkų parodoje „Geriausias 2003-ųjų metų kūrinys“ jos objektas „The Art of Being a Girl / Menas būti mergina“ įvertintas pagrindiniu apdovanojimu.

Parodoje eksponuojami piešiniai iš serijos „Stronger than difference“ Lietuvoje rodomi pirmą kartą – jų premjera įvyko Indijoje, Bubanesvare (Orisos valstijos sostinė), ten, kur jie ir buvo sukurti. Mat nuo 2002 m. menininkė dirba tarp Lietuvos ir tolimosios Indijos. Todėl neatsitiktinai jos kūryboje persipina ir darniai sugyvena europietiškos Vakarų kultūros ženklai ir Rytų estetikos principai. Europietiškąją tradiciją ženklina renesansinio piešinio samprata, rytietiškąją – santūrus, ženkliškas vaizdo pasakojimas.

Ši jungtis parodoje eksponuojamuose piešiniuose bei jų eskizuose atkleidžia nuoseklią autorės minčių eigą ir plastinės formos gimimą – nuo idėjos iki medžiagiško jos įkūnijimo ant popieriaus ar medžio lentos anglimi ar pastele. Dailininkė meistriškai valdo piešinį. Didelio formato lakštuose jautri linija formuoja apimtinį vaizdą erdvėje ir kontrastuoja su tapybišku šešėliu, o kai kur santūriai panaudota spalva įgyja simbolinę prasmę. Ypatingą svarbą autorės piešiniuose turi šviesa – ji sklinda ne iš konkretaus šaltinio, o tarsi apgaubia vaizduojamas figūras, suformuodama ypatingą jausminę nuotaiką.

Piešinių serijos „Stronger than difference“ naratyvas pagrįstas skaudžia jausmų istorija, kurią dailininkė plėtoja, skaidydama pasakojimą tarsi atskirais kadrais. Tamsių ir šviesių dėmių kontrastai pabrėžia tarp personažų tvyrančią įtampą, grėsmę ir kartų švelnų prisirišimą, kuris veikia kaip  apsėdimas. Visuose Aušros Kleizaitės kūriniuose jausminis pradas yra pirminis atspirties momentas. Jis nulemia pasakojimo eigą ir kulminaciją, tačiau visada palieka erdvės žiūrovo fantazijai.

                                                                                                            Menotyrininkė dr. Danutė Zovienė

 

Paroda veiks iki 2020 m. vasario 16 d.

Parodą galima apžiūrėti prieš spektaklius.

Eksponuojamus kūrinius galima įsigyti.

Parodą rengia galerija „Aukso pjūvis“

Prenumeruokite naujienas

Gaukite pranešimus apie naujus kūrinius ir parodas

prenumeruokite