Kauno Žalgirio arenoje - Broniaus Rutkausko tapybos paroda

Kovo 21 2016

Nuo šių metų kovo 21 d. Kauno Žalgirio arenoje (adresas: Karaliaus Mindaugo pr. 50) galerija „Aukso pjūvis“, įsikūrusi Verslo lyderių centre (BLC) pristato Broniaus Rutkausko tapybos parodą.

Tapytojas Bronius Rutkauskas – jau nemažai metų kuria monumentaliosios tapybos srityje. Naudodamas sudėtingą ir retą freskos perkėlimo ant drobės techniką, jis kuria savitus, senajai klasikinei Vakarų Europos tapybai artimus kūrinius – puošniais drabužiais apsirėdžiusių moterų portretus, istorinio konteksto kupinus natiurmortus. Atrodo, kad čia susiduria dabartis ir praeitis – vaizdavimo maniera yra atgaivintos senosios tradicijos, tuo tarpu spalviniu aspektu matyti, jog darbai jau yra šiandienos pasaulio liudininkai. Būtent tai kūriniams suteikia tam tikros mistikos ir iš vaizduojamųjų žmonių veidų, kūno padėties ima rodytis, kad jie saugo tam tikrą paslaptį, atsineštą iš praeities, kurios įminti šiuolaikinis žmogus tarsi dar nėra pajėgus. „Man žmogus - paslaptingas ir sudėtingas fenomenas, o paslaptis ir nežinojimas – neatsiejamos žmogaus gyvenimo dalys, teigia B. Rutkauskas.

B. Rutkauskas 1980 m. baigė valstybinį dailės institutą Vilniuje. Nuo tada dalyvauja parodose, pleneruose, simpoziumuose, nuo 1986 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Yra sukūręs nemažai darbų įvairiems interjerams: altorinė tapyba Lančiūnavos bažnyčioje, Kauno jėzuitų bažnyčios altorinis paveikslas „Nukryžiuotasis“, Kėdainių miesto ir J. Radvilos herbai Kėdainių rotušės fasade, freskos Kauno „Senųjų rūsių“ restorane ir kt.

Itin estetiški, kruopščiai atlikti, pabrėžiant kiekvieną detalę, kiekvieną drabužio klostę, spalvų sodrumu akį traukiantys kūriniai verčia ieškoti, analizuoti bei gėrėtis. Jie – tarsi atsvara šiuolaikinei, kupinai ekspresijos tapybai, priverčianti atsigręžti į jau gana tolimą praeitį, kartu nešantys dvasinės stiprybės bei suteikiantys nusiraminimo pojūtį.

Menotyrininkė Miglė Morkūnaitė

Paroda veiks iki balandžio 21 d.

Maloniai kviečiame.

Parodą rengia galerija Aukso pjūvis.

Galerijos „Aukso pjūvis“ darbo laikas: I-V 10-18 val.

Tel. 8 37 752750, 8 687 80276, 8 686 20716

El. paštas: auksopjuvis@gmail.com

www.auksopjuvis.lt

https://www.facebook.com/auksopjuvis

Bronius Rutkauskas. Išpuoštas baldas. Freska, perkelta ant drobės.

grįžti į naujienų sąrašą