Aukso pjūvio galerijoje - italų menininkų paroda

Gruodžio 9 2015

Šių metų gruodžio 10 d. (ketvirtadienį) 17 val. galerijoje „Aukso pjūvis“ (adresas: Verslo lyderių centras BLC, K. Donelaičio g. 62, Kaunas) atidaroma  garsių Italijos menininkų paroda, Pristatomų kūrinių pobūdis varijuoja tarp dizaino ir taikomojo meno objektų.

Parodoje pristatomi gerai Italijoje žinomų autorių darbai. Tarp jų vienas ryškiausių italų poparto kūrėjų -  Andy, taip pat Ornella Bernardi ir Martina Maffioli, Tiziana  Pasquinucci, Silvano Costanzo, Stefano Fontana, Valentina ir Camilla Gallo, Stefano Fontana, Valentina ir Camilla Gallo, Massimo Ghiotti, Gianmaria Potenza, Andrea ir Massimo Savio, Concetta Zangari, Sandra Baruzzi, Guglielmo Marthyn, Giovanni Matano.      

„Italų dizaino paveldas taip įsišaknijęs, jog sunku būtų nustatyti tikslią jo atsiradimo datą. Jis visuomet buvo būdingas ir svarbus Italijos kultūrai.

Dizainas ar taikomasis menas? Ši terminologija atskleidžia skirtumą tarp anglosaksiško išsireiškimo dizainas, žyminčio visus kūrinius, kurie buvo studijuojami, projektuojami ir realizuojami menininkų, dizainą pasirinkusių savo darbo metodu. Tai darbai, maksimaliai atskleidžiantys taikomojo meno harmoningumą bei eleganciją. Kitas terminas taikomasis menas – iš tiesų, omenyje turimas menas, įgyvendinamas skirtingais aspektais. Jį galima rasti mus supančiuose daiktuose ir objektuose, lydinčiuose žmogų nuo senovės. Pradedant pačiu banaliausiu, kasdieniu instrumentiniu daiktų naudojimu, baigiant formomis, pabrėžiančiomis ir sustiprinančiomis meninę daiktų pusę, paverčiančiomis daiktus meno kūriniais. Šiuo atžvilgiu, italų taikomasis menas neturi jokio nepilnavertiškumo komplekso. Jis visuomet buvo pavyzdys kitoms tautoms ir šalims. Amžių tėkmėje Italijoje sukurti daiktai, trokštami nepasotinamų kolekcionierių bei galingų kilmingųjų, kurie istorijos bėgyje daugybę kartų savinosi Italijos paveldą, kariaudami ir nusiaubdami įvairias teritorijas, kad paskui savo miestuose galėtų demonstruoti tai, ką pagimdė itališkasis genijus, kūrybingumas, skonis bei elegancija ir kuo puikuojasi viso pasaulio muziejai turėdami savo kolekcijose.

Iš tiesų šis paveldas padarė kultūrinį įnašą ir tapo atspirties tašku kiekvienam šiuolaikiniam, savo kūrybinį kelią pradedančiam italų menininkui – jis yra, tarsi, sąlygojamas šio kultūrinio bagažo, tampančio tvirtu pagrindu, ant kurio galima statyti naujas raiškos formas. Nors ir būdamos futuristinės ir avangardinės, savyje jos išlaiko tą patį DNR,  kurį sukūrė begalinis, visų praėjusių laikų menininkų darbas.

Italų menininkų parodą išeksponavome puikiose Aukso pjūvio galerijos erdvėse, norėdami supažindinti lietuvių publiką su kūriniais, kurie net ir būdami šiuolaikiniai, savyje išlaiko visus, anksčiau  minėtus komponentus.“ (Parodos kuratorius Enzo Fornaro)

 

Atidarymo metu koncertuos žinoma Lietuvos smuikininkė Kristina Domarkienė.

Maloniai kviečiame.

Paroda pratęsiama iki 2016 m. balandžio 7 d. 

Parodą rengia galerija „Aukso pjūvis“.

Galerijos „Aukso pjūvis“ darbo laikas: I–V 10–18 val.

Tel. 8 37 752750, 8 687 80276, 8 686 20716

El. paštas: auksopjuvis@gmail.com

www.auksopjuvis.lt            

https://www.facebook.com/auksopjuvis

Andy. Rankomis tapyta gitara.

Camilla ir Valentina Gallo. Kaklo papuošalas

grįžti į naujienų sąrašą