Kauno klinikose - Lietuvos laukinės gamtos fotografijų konkurso "Gintarinis žaltys 2011" geriausių darbų paroda

Balandžio 14 2014

Kauno klinikose, Endokrinologijos klinikoje (adresas: Eivenių g. 2) iki 2014 m. rugsėjo 30 d. veikia Lietuvos laukinės gamtos fotografijų konkurso „Gintarinis žaltys 2011” geriausių darbų paroda.

„Gintarinis žaltys“ – tai nacionalinis laukinės gamtos fotografijų konkursas, rengiamas nuo 2010 m. Konkurso tikslas: sutelkti Lietuvos gamtos fotografus ir šalies gamtos fotografų klubus, skleisti gamtos fotografų etikos normas ir skatinti visuomenę pažinti Lietuvos laukinę gamtą nedarant jai žalos. Daugelyje Vakarų Europos šalių tokie konkursai turi ne vieną dešimtmetį puoselėjamas tradicijas.

„Gintarinis žaltys 2011“ – antrasis Lietuvos gamtos fotografų konkursas. Palyginti su pasaulio gamtos fotografija, tai nedidelis žingsnelis. Tačiau mūsų mažai šaliai ir besikuriančiai gamtos fotografų bendruomenei – tai didžiulis žingsnis. Dar prieš kelerius metus iš daugybės Lietuvos gamtą fotografuojančių žmonių pasaulinio lygio gamtos fotografijos kartelę buvo pasiekę vos kelios dešimtys fotografų, o 2011 m. jų gretos padidėjo bent dukart. Darbai tampa brandesni, solidesni, įdomesni, išradingesni, plečiasi ir temų įvairovė.

Lietuvos laukinės gamtos fotografijų konkurse „Gintarinis žaltys 2011“ dalyvavo daugiau nei 100 gamtos fotografų, o į finalinį konkurso etapą pateko 250 atrinktų darbų. Dėl laurų varžėsi autoriai, kurių fotografijos buvo nominuotos penkiolikai nominacijų: „Augalijos magija“, „Egzotikos pasaulis“, „Gamtos akimirka“, „Gamtos menas“, „Gyvūno portretas“, „Kiti gyvūnai“, „Lietuvos kraštovaizdis“, „Makropasaulis“, „Paukščiai“, „Povandeninis pasaulis“, „Žinduoliai“, „Žmogus ir gamta“, „Juoda balta“, „Geriausia metų fotografija“ ir „Metų fotografas“.

Geriausi konkursantų darbai publikuojami antrajame konkurso albume „Lietuvos laukinės gamtos fotografija 2011“. Konkurso organizatoriai – gamtos fotografų klubas Naturephoto.lt ir „Žurnalas apie gamtą“.

Jau įvyko ir 2012 m. konkursas, o šiuo metu renkami ir 2013 m. konkurso nugalėtojai, kurie bus paskelbti gegužės mėnesį. Atrinktų geriausių fotografijų parodos nuolat keliauja po Lietuvą, bylodamos žiūrovui apie nuostabią, turtingą, įdomią, spalvingą ir daugelio vis dar nepažintą mūsų krašto gamtą.

Paroda veiks iki 2014 m. rugsėjo 30 d.

Maloniai kviečiame.

Parodą rengia galerija „Aukso pjūvis“ talkininkaujant gamtininkui, fotografui, leidyklos „Lututė“ vadovui bei „Žurnalo apie gamtą“ redaktoriui Romualdui Barauskui.

"Aukso pjūvio" adresas: Verslo lyderių centras (BLC), K. Donelaičio g. 62, Kaunas

Darbo laikas: I-V 10-18 val.

Tel. 8 37 752750, 8 687 80276, 8 686 20716

El. paštas: auksopjuvis@gmail.com

S. Minkevičius - Tarp uodų

Simonas Minkevičius "Tarp uodų"

M. Kavaliauskas - Pirmoji pažintis

Marius Kavaliauskas "Pirmoji pažintis"

T. Naujokaitis - Griežlė

Tadas Naujokaitis "Griežlė"

grįžti į naujienų sąrašą