Tarptautinė teminė dailės disciplinų dėstytojų kūrybos paroda „Kvadratas 11“

Spalio 11 2018

Šių metų spalio 12 dieną (penktadienį) 17 val. galerijoje „Aukso pjūvis“ ( adresas: Verslo lyderių centras (BLC), K. Donelaičio g. 62, Kaunas) atidaroma tarptautinė teminė dailės disciplinų dėstytojų kūrybos paroda „Kvadratas 11“. Tema - Estija-Lenkija-Lietuva-Latvija-Suomija: atkurtoms valstybėms 100.

„Kvadratas 11“ - tai kūrybos paroda, kasmet nustebinanti vis naujais eksponatais, kuriuos sukuria dailės disciplinų dėstytojai. Šias metais paroda eksponuoja kūrinius, kurie atspindi Baltijos šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos bei Lenkijos ir Suomijos valstybingumo atkūrimo šimtmetį.

Per šimtą metų įvyko daugybė reikšmingų įvykių, kurie lėmė ekonomikos, politikos ir, žinoma, meno padėtį. Baltijos šalis vienijo bendros idėjos, kuriomis buvo siekiama taikos, tobulėjimo ir vienybės. Valstybės patyrė panašius išgyvenimus – jų buvo sunkių, buvo ir džiaugsmingų. Valstybės, švenčiančios valstybingumo atkūrimo šimtmetį, yra glaudžiai susijusios tarpusavyje. Estiją ir Suomiją sieja bendra kalbos grupė, kultūra, Lietuvą ir Latviją – kalba ir panašus mentalitetas,  Lietuvą ir Lenkiją – ilgaamžė bendra istorija, dalinai kultūra, švietimas. Reikšmingi įvykiai, liudiję apie vieningumą tarp šalių, reprezentuoja visam pasauliui, kad Baltijos valstybįs nors ir nedidelės, tačiau turinčios stiprų identitetą, kurį suformavo tradicijų, papročių, vertybių puoselėjimas. Istorinius faktus, žyminčius tautų vienybę, liudija istoriniai šaltiniai, straipsniai, fotografijos ir žmonių atsiminimai, kurie neretai atsispindi mene.

Minint reikšmingą valstybių atkūrimo šimtmetį, parodoje eksponuojami dailės disciplinų dėstytojų ir mokytojų meno kūriniai – tekstilės, tapybos, stiklo, medžio bei keramikos kūriniai. Šioje parodoje atsispindi šviesesnė kūrybos dalis. Tarptautinėje parodoje ,,Kvadratas 11”,  pristatomi 47 autoriai iš Lietuvos ir Latvijos. Dailininkai-dėstytojai-mokytojai kūrė šimtmečio dvasia, interpretuodami ir įgyvendindami savo kūrybinius sumanymus. Parodos tikslas - pateikti diplomuotų dailės dėstytojų ir mokytojų kūrybinį mąstymą ir brandą.

 

Parodos kuratorius – Artūras Rimkevičius.

Parodos koordinatorė – Rugilė Bagdonienė.

 

Galerija „Aukso pjūvis“.

Tel. 8 37 752750, 8 687 80276, 8 686 20716

El. paštas: auksopjuvis@gmail.com

www.auksopjuvis.lt            

grįžti į naujienų sąrašą