Nijolės Šaltenytės grafikos paroda „Sutrikdytas ritmas“

Birželio 15 2017

Nuo šių metų birželio 15 d. galerijoje „Aukso pjūvis“ ( adresas: Verslo lyderių centras (BLC), K. Donelaičio g. 62, Kaunas) veikia Nijolės Šaltenytės grafikos paroda „Sutrikdytas ritmas“.

Nijolė Šaltenytė – Lietuvoje puikiai žinoma dailininkė grafikė, meno projektų iniciatorė bei organizatorė (Tarptautinė mažosios grafikos trienalė, Knygos meno trienalė). 1974-aisiais pradėjusi kūrybinę veiklą menininkė aktyviai dirba iki šiol, yra surengusi per trisdešimt personalinių, dalyvavusi daugiau nei šimte grupinių ir konkursinių parodų Lietuvoje ir užsienyje, ne kartą įvertinta svariais apdovanojimais. Galerijoje „Aukso pjūvis“ Šaltenytė pristato personalinę parodą „Sutrikdytas ritmas“,, kurioje žiūrovai išvys pastarojo laikotarpio dailininkės kūrybą.

Šaltenytė – giliaspaudės meistrė, išmoningai įvaldžius šešėlių ir šviesotamsos sferas, dėl kurių jos estampai artimesni mistikos ir vizijų pasauliui, nei realybei. Tiesa, kūriniams pasitelkiami konkretūs pavidalai (žmonių ar gyvūnų siluetai, kasdienybės daiktai ir detalės etc.), o pasakojimas kuriamas kinematografiškai kaitaliojant arba atkartojant šiuos vaizdinius. Taip tarytum fiksuojama kasdienybės slinktis, akimirkų detalės tarpe kurių išryškėja pagrindinė kūrybos ašis – moteris ir jos aplinka. Šiuose pasakojimuose Šaltenytė anaiptol nėra buitiška ar tiesmuka. Autorė metaforiškai ir įtaigiai audžia moters sapnų, svajonių ir fantazijų audinį. Neretai veikėjos yra jaunatviškos valiūkės, nerūpestingos ir kupinos gyvenimo džiaugsmo, tarytum kilsteltos virš šios žemės rūpesčių. Nors estampuose neverda akivaizdžios aistros bei dramos, visgi ofortų monochromija, šviesotamsa, iracionaliai plyna kompozicija spengia nerimo tyla, taip romantiškus moteriškumo pasakojimus paversdama gilios savistabos ir brandaus buvimo liudijimu.

Jurga Minčinauskienė

 

Paroda veiks iki liepos 16 d.

Maloniai kviečiame.

Galerijos „Aukso pjūvis“ darbo laikas: I-V 10-18 val.

Tel. 8 37 752750, 8 687 80276, 8 686 20716

El. paštas: auksopjuvis@gmail.com

www.auksopjuvis.lt            

https://www.facebook.com/auksopjuvis

Nijolė Šaltenytė. Tyla. Ofortas, akvatinta.

grįžti į naujienų sąrašą