Galerija „Aukso pjūvis” pristato: Irmanto Kazlausko keramikos paroda – „Kelionė” Gelgaudiškio dvare

Kovo 20 2017

Nuo šių metų vasario 20 d. Gelgaudiškio dvare (adresas: Parko g. 5, Gelgaudiškis, Šakių rajonas)  veikia Irmanto Kazlausko keramikos paroda – „Kelionė”.

Ši Irmanto Kazlausko personalinė paroda „Kelionė“ ją aplankiusių, nepaliks abejingų. Ryškaus braižo, žiūrovų pamėgtas menininkas, naujausių kūrinių kolekciją pristato po netrumpą laiką Lietuvoje ir užsienio šalyse trukusių krikščioniškosios ikonografijos studijų. Plokštėse–paveiksluose, nedidelių apimčių skulptūrinėje plastikoje, pasitelkdamas grafinę  liniją, saikingą spalvinę skalę, auksavimą, faktūrų įvairovę savitai perteikia pirminius krikščionybės simbolius, kurie šiuolaikiniam stebėtojui padės nutrinti tikrų ir pramanytų pasaulių ribas.

Parodos autorius teigia: „Mano siekis yra remiamas gilios krikščioniškos tradicijos, šimtmečiais stiprinusios žmogaus dvasią, globojusios ir drąsinusios žvelgti gilyn. Kasdienė rutina ir virtualios tikrovės diktatas netenka galios, kai prieš akis iškyla sakraliniai simboliai, gebantys apsaugoti žmogų nuo nepasotinamo materialinės gerovės troškimo ir dvasinės sausros“.

I. Kazlauskas, vedamas vidinės piligrimystės, savo domėjimąsi krikščioniškomis ikonografijos tradicijomis išreiškė savitai suvoktomis simbolinių ir alegorinių ženklų interpretacijomis. Sakralinius, viduramžiais įsitvirtinusius simbolius jis perteikia primindamas ne tik sakralinio meno dvasingumo platumas, bet ir jų prasmingumą, susiduriant su  šiuolaikinio gyvenimo realijomis. Menininkas primena, kad „tūkstantmetė krikščioniškoji ikonografija, įsitvirtinusi dar Bizantijos laikais, tampa vis artimesnė moderniajai visuomenei. Šiandien ji vienareikšmiškai netapatinama su „slaviška“ vaizdavimo maniera. Tai - bendras krikščioniškojo pasaulio palikimas, iš naujo perkainojamas ir įgaunantis naujas raiškos formas“.

I. Kazlauską  domina ne tik simbolių raiška, jis nuolatos tobulina technologinius sprendimus, gilinasi į keraminių medžiagų technines savybes, kūriniuose siekdamas aukščiausios meistrystės. Keramika, kurios medžiagiškoje prigimtyje glūdi savaiminiai slėpiniai, pasitarnauja pasitelkiant krikščioniškųjų simbolių motyvus išsakyti  savo vizijas. Kūriniuose naudojamos  sudėtingos autorinės technologijos. Pavyzdžiui, ikonos piešinį, vėliau perkeliamą ant šamotinės plokštės, menininkas kuria keletą mėnesių. Visi plokštuminių ar skulptūrinių kūrinių paviršiai užpildomi grafiniais vaizdiniais, turtingomis faktūromis, gausiu auksavimu, pabrėžiančiu krikščioniškoje ikonografijoje aukštintą anapusinio pasaulio spindesį.

Keramiko I. Kazlausko personalinė paroda „Kelionė“ ne tik įprasmina šio meto susikaupimo ir apmąstymų laiko tarpsnį, meistryste paženklintuose kūriniuose žiūrovui ji atvers  daugiasluoksnes simbolių prasmes.

Menotyrininkė Rūta Marija Purvinaitė

 

Paroda veiks gegužės 31 d.

Maloniai kviečiame.

Parodą rengia galerija „Aukso pjūvis“.

Galerijos „Aukso pjūvis“ darbo laikas: I-V 10-18 val.

Tel. 8 37 752750, 8 687 80276, 8 686 20716

El. paštas: auksopjuvis@gmail.com

www.auksopjuvis.lt

Irmantas Kazlauskas. Paroda "Kelionė".

 

grįžti į naujienų sąrašą